CHP lideri Özgür Özel'den Bahçeli'ye 'ittifak' yanıtı! "Bize katılabilir!" dedi, 'erken seçim' değerlendirmesi dikkat çekti... Erdoğan'a böyle yanıt vermiş...

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile CHP lideri Özgür Özel arasındaki kritik görüşmenin yankıları sürerken, MHP lideri Devlet Bahçeli'den çok konuşulacak açıklamalar gelmişti. CHP lideri Özel, Bahçeli'nin çıkışıyla ilgili konuştu. Özel "Bahçeli eğer ittifakından memnun değilse bizim Türkiye İttifakı’na katılabilir." dedi. Özel 'erken seçim' iddialarını da değerlendirdi. Öte yandan CHP lideri Özel'in kritik görüşmede Erdoğan'a verdiği 'yeni anayasa' yanıtı da ortaya çıktı.

 CHP lideri Özgür Özel'den Bahçeli'ye 'ittifak' yanıtı! "Bize katılabilir!" dedi, 'erken seçim' değerlendirmesi dikkat çekti... Erdoğan'a böyle yanıt vermiş...

Siyasette 'normalleşme' rüzgarları eserken Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 18 yıl aradan sonra ilk kez CHP Genel Merkezi'ni ziyaret etti. CHP Lideri Özgür Özel'le görüşen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın iade-i ziyareti çok konuşuldu. Kritik görüşme sonrası MHP lideri Bahçeli'den dikkat çeken açıklamalar gelmişti.

ÖZEL'DEN BAHÇELİ'YE: İTTİFAKINDAN MEMNUN DEĞİLSE BİZE KATILSIN

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin son yaptığı çıkışla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

GFDGD

CHP lideri Özel, şunları söyledi;

"Cumhur İttifakı’nın sorunu Cumhur İttifakı’nın sorunudur, bizi ilgilendirmez. Belli ki Cumhur İttifakı’nda sorunlar var. Bahçeli eğer ittifakından memnun değilse bizim Türkiye İttifakı’na katılabilir.

Erken seçim çağrıları Bahçeli'nin uzmanlık alanıdır. Bize sormayın bunu. Eğer bir çağrısı olursa değerlendiririz"

Öte yandan söz konusu kritik görüşmede ekonomiden, kayyum atamalarına, yeni anayasadan, Sinan Ateş cinayetine kadar bir çok konunun ele alındığı belirtilirken; görüşmeyle ilgili detaylar da ortaya çıktı.

hggk

Gazeteci Fatih Altaylı, kritik zirvede CHP lideri Özel'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'a verdiği 'yeni anayasa' cevabını aktardı.

gjfj

Altaylı, Özel'in şunları söylediğini aktardı;

"O MASAYA OTURMAMI SEÇMENİM İSTEMİYOR"

"Benim o masaya oturmamı seçmenim istemiyor. Eğer bizim masaya oturmamızı istiyorsanız, size oy veren insanlara anayasaya saygılı olduğunuzu kanıtlamanız lazım. Eğer siz anayasaya uymayacaksanız, Anayasa Mahkemesi kararlarını uygulamayacaksanız ve anayasa sadece kağıt üzerinde yazılı olan, uygulanmayan ve iktidar partisinin uymak zorunda hissetmediği bir metin olacaksa eğer yeni bir anayasaya gerek yok ki. Uymadığınız bir anayasanın değişikliğini niye yapmak istiyorsunuz? Eğer bizim o masaya oturmamızı istiyorsanız, Türk halkını ve özellikle muhalif seçmeni, size oy vermeyen seçmeni ikna edecek adımlar atın."

Özel'in bu ifadelerini 'Güzel bir yaklaşım' olarak yorumlayan Altaylı, "Çünkü AK Parti ve koalisyonun ortakları hatta özellikle MHP, anaysa konusunda pek de başarılı bir sınav vermediler" diye konuştu.

JHGGK

ÖZEL'DEN DİKKAT ÇEKEN 'BAHÇELİ' YORUMU

CHP lideri Özgür Özel'le görüştüğünü belirten Altaylı; MHP lideri Devlet Bahçeli'nin mesajı ile ilgili de Özel'in dikkat çeken bir yorumda bulunduğu belirtti.

"MHP’nin Genel Başkanı bir tweet attı dedim ve işte bu tweette bazı imalarda bulundu bunun neye yönelik olduğunu düşündünüz mü bunun size yönelik bir mesaj olduğunu veya da iktidar yönelik bir mesaj olduğunu düşünüyor musunuz dedim. Çok komik bir cevap verdi" diyen Altaylı, Özel'in şunları söylediğini aktardı;

HGFJFGK

“BU OLDUKÇA MANİDAR BİR ÇIKIŞTI: İLGİLENMİYORUZ”

"Devlet Bey, nefesini tüketip ne düşündüğünü açıklayacağına bir takım tweetler atıyorsa, biz de onun tweetlerini anlamak için nefesimizi tüketemeyiz. Ne anlatmak istiyorsa anlatmıştır. Beni ilgilendirmiyor dedi. Bu oldukça manidar bir çıkıştı ilgilenmiyoruz noktasındaydı. Doğrusunu istersen biraz sert buldum ama haksız mı buldum, haksız da buldum diyemem!"


Express

En Çok Aranan Haberler