Depremin yaraları hala sarılamamışken Antakya'da 'TOKİ' fırsatçılığı: İlana çıkarılan evlerin fiyatı 'pes' dedirtti...

6 Şubat Depremleri 11 ilde büyük can ve mal kaybına neden olmuştu. Depremin açtığı yaraların sarılması için hala çaba sarf ediliyor. Depremden en çok etkilenen il olan Hatay'ın Antakya ilçesinde de depremin yaralarını sarabilmek için TOKİ konutları inşa edildi ve kura usulüyle sahiplerine verildi. Fakat o TOKİ konutlarının sahipleri bugün evlerini fahiş fiyatlardan kiraya verme çabasında... İnternetteki o ilanı görenler bir yandan inanamıyor bir yandan da 'pes artık' diyor. İşte o ilan!

Depremin yaraları hala sarılamamışken Antakya'da 'TOKİ' fırsatçılığı: İlana çıkarılan evlerin fiyatı 'pes' dedirtti...

Kahramanmaraş merkezli depremler, Hatay'ın Antakya ilçesinde de büyük hasara yol açmıştı. Bu hasarın onarımı için yoğun çaba sarf ediliyor. Özellikle Antakya ilçesinin Gülderen Mahallesi, yeniden yapılanma sürecinde önemli bir rol oynadı.

Screenshot_1

KONUTLAR İNŞA EDİLİP KURAYLA ALICILARA DAĞITILDI

Antakya ilçesi Gülderen Mahallesi'nde, geçtiğimiz yıl mayıs ayında afet konutlarının inşasına başlanmıştı. Bu konutlar kura usulüyle alıcılarını buldu.

Screenshot_2

'PES' DEDİRTEN İLAN...

Ne yazık ki kurada ismi çıkarak daire sahibi olanlar dairelerini fahiş fiyatlardan ilana koymaya başladılar.

Screenshot_3

İnternet üzerinde araştırma yapıldığı zaman çıkan ilanlarda asansörlü, otoparklı ve yeşil alan düzenlemeli olarak ifade edilen daireler 25 bin liradan kiraya veriliyor.

İşte o ilan!

1

2


Mynet Youtube